2026, Januari

Digitale nieuwsbrief

De band met 2026 

Namens het team van RecyBEM willen we u allereerst een goed en gezond nieuw jaar wensen! Laten we ons dit jaar weer samen inzetten voor een schoner milieu, een meer circulaire bandenwereld en een goede band met de band en elkaar. Wat staat ons te doen voor 2026, 2030 en 2050?  

Lees hier verder 

Ruim 10 miljoen ingezamelde banden in 2025 

In 2025 zijn er in Nederland ruim 10 miljoen banden ingezameld door RecyBEM-inzamelaars. 98 Procent van de ingezamelde banden is bestemd voor product- en materiaalhergebruik. 

Lees hier verder 

RecyBEM bij opening Circtec door koning

Hoog bezoek in Farnsum! Koning Willem-Alexander opent komende dinsdag de nieuwe fabriek van autobandenrecycler Circtec en RecyBEM is erbij! De opening markeert een belangrijke stap voor de circulaire economie in Nederland en voor de hoogwaardige verwerking van afgedankte autobanden.

Lees hier verder 

Jaarverslag 2024 gemist? Hier is de herkansing

2024 was een recordjaar voor RecyBEM: 10,53 miljoen gebruikte autobanden ingezameld en het systeem sterker dan ooit. Gemist? Lees hieronder de highlights, neem hier een duik in het volledige verslag of bekijk de verkorte digitale versie.

Lees hier verder 

Vrieskou vreet bandenspanning: heb jij het nog op peil?

In de winter daalt je bandenspanning vanzelf, zonder lek of schade aan de band. Dat merk je aan sponzige besturing, een langere remweg en hoger verbruik. Een extra check bij de pomp is dus belangrijker dan ooit.

Lees hier verder 

Nieuwe EU-regels: Europa houdt zijn banden thuis

In 2026 verandert de wereld voor verschepen van afvalstoffen en dat heeft ook impact op het vervoer van oude banden. Nieuwe Europese regels zorgen ervoor dat shreds van autobanden alleen met EVOA-kennisgeving verscheept mogen worden. Volgens Joost Kester, directeur van RecyBEM, is de impact concreet: in navolging van het RecyBEM-systeem moeten verwerkingsroutes buiten Europa gecertificeerd worden.

Lees hier verder